Červenec 2012

Krátké pozastávko :(

27. července 2012 v 9:42 | kate |  Důležité informace
Ahojky, je mi to líto, ale opravdu nadpis nelže :( Vím že jsem říkala, že o prázkách tu budu co njvíc to půjde, ale něco jsem si uvědomila! NEMŮŽU PŘECE SEDĚT CELÝ PRÁZKY NA PC!!! Uvědomila jsem si, že už je skoro půlka prázdnin fuč a já jsem ještě nic nezažila!! Pořád jsem zalezlá doma a nebo u kamarádek (což tohle léto ani tolik ne :( a to mě mrzí)

Dneska jsem se moc těšila, že se ke mě staví má kamarádka a budem si užívat prázdnin, ale nevyšlo to, včera večer jsem jí napsala SMSku a neodpověděla, tak jsem jí dneska volala a řekla že NE!! Zklamalo mě to, ale co už!! Dále jsem poslouchala písničku od Sel a řekla jsem si že bych chtěla být jako ona,..... krásná, talentovaná, milá, silná, prostě perfektní a nějak se mi do očí dostaly slzy, nevím proč ale uvědomila jsem si, že taková nebudu, dokud nezačnu něco dělat!! A tak jsem se rozhodla že jsi trochu přeplánuju život, normálně jsem se vzbudila, zapla PC, koukla co je novýho a šla se koukat na TV a kolem 10 jsem šla ven otevřít (a nechat proběhnout) mého milovaného pejska, pak jsem se šla podle počasí buď koukat na TV a nebo jsem byla venku (nebo jsem šla na compl). Díky FB, celkově internetu a té kámošky jsem si uvědomila že tu můj pejsek už dlouho nemusí ýt, i když bude mít teprve 2 roky, tak i tak, nikdo neví co se může stát, stejně tak s rodiči a celkově rodinou, nebudou žít věčně a já chci být více s nimi, s pejskem a s kámoškama (i když po dnešku nevím jestli to chci :( ale asi jo :) ) Takže až se udělá zase hezké počasí, pojedem někam k vodě, budu pořád naložená v bazéně a ostatní (kámošky, kámoši) ať si dělaj co chtěj, nechci bejt hnusná, ale když oni nemaj chuť dnes, tak já nebudu mít chuť příště a ať si oni platěj za koupálko místo toho aby byly zadarmo se mnou v našem bazéně!! Já teda platit za ten "žabinec" u nác platit nebudu, to se radši vykoupu u nás a nebo s rodiči někam zajedem! (mimochodem už se strašně těším na dovču :D ) Do teď jsem měla špatný svědomí, když mi někdo volal a já to nevzala, ale od teď ne!! Když jsou schopni mi neodepsat a nebo nezavollat zpátky tak maj smůlu!! Chtěla bych, aby věděli jak se teď cítím :(

Takže zkráceně, CHCI ZAČÍT ŽÍT!! BÝT SILNÁ, UŽ SE NEBÁT TOHO ŽE SE NAMOČÍM, NEBO UŠPINÍM, ŽE TO BUDE BOLET NEBO TAK!! CHCI NĚCO ZAŽÍT!! NECHCI BEJT ZALEZLÁ DOMA A NIC NEDĚLAT, KDYŽ OSTATNÍ JSOU VENKU A NĚCO PODNIKAJ!!! JESTLI ONI SE DOKÁŽOU BAVIT BEZE MNE, TAK DOBŘE, JÁ SE BUDU BAVIT BEZ NICH!!!

Možná že sem třeba ve špatným počasí skočím, nebo pak na oslavu narozenin blogu, ale nebudu to tu hlídat a psát každý den nebo každý týden :) Chci totiž zkusit žít ez počítače a internetu, aspoň na chvilku a na internet chodit jen když budu opravdu potřebovat :)

Prosím aby mě AFFs omluvili z kontrol, obíhání a dalších povinnností!! Děkuju moc a když sem někdy zavítám tak vás oběhnu, oki??

TAK SE TU MĚJTE KRÁSNĚ A DOUFÁM ŽE NEJSEM JEDINNÁ, KTERÁ SI CHCE PRÁZKY UŽÍT!!

PS: nevím jak dlouho to pozastávko bude trvat, asi tak kolem měsíce, potřebuju si v hlavě srovnat jestli dokážu žít bez PC, bez blogu,...


Selena´s 20th birthday!!!!

22. července 2012 v 9:01 | kate |  Důležité informace
Dobré ráno, chtěla bych vám říct že můj idol SELENA GOMEZ má dnes ve 14:19 narozeniny!! (Více informací proč to tak je, najdete TADY!! ) :) Proč to sem vlastně píšu??

Jelikož někteří admini (kteří mají blog o Sel) mají na blogu narozeninovou párty, jen chci říct, že reklamy na párty pro Sel můžete psát i pod tento článek, já osobně tu udělám asi nějakou jednu bleskovku, ael nevím, ale ráda bych se do nějaké té párty zapojila, alespoň do pár soutěží, tak mi zkuste napsat ať se stavím a já vás pak zkusím obejít, kdyžtak k tomu i připište, kdy tu párty uzavíráte (do kdy se můžu zapojit), možná bych se totiž zapojila až zítra ráno do těch posledních soutěží, ale spíš se na ně kouknu už dneska :)

Tak se mějte hezky a užívejte si prázdnin!!

Jak se máte??

21. července 2012 v 9:36 | kate |  Důležité informace
Ahojky, jak se máte'?? Omlouvám se že jsem tu nebyla, ale užívám si prázdniny! A je to jistý!! Na konci srpna jedem do Maďarska!! Je to skvělý! A kam jedete na dovolenou vy?? A jak si užíváte prázky?? Byli jste se už někde koupat, vím sice, že na to není zrovna teď nejlepší počasí, ale i tak :)


Přání pro Sel!!

18. července 2012 v 8:22 | kate
Ahojky, moc se omlouvám že to sem dávám, ale mám pár důvodů:
1) přes mail mi to nejde poslat
2) nechce se mi to posílat miliony lidem to stejný!!

Takže o co jde, Selena Gomez bude mít narozeniny a já jí udělala 2 přáníčka, jsou na stejný způsob, ale to snad neva :) Je to pro více blogů, kteří dělají video, můžete si vybrat jaké nebo si klidně zkopírujte obě! :D

Takže tady je první, není nic moc, ale strašně se mi líbí ten styl rámečku :)


...a druhé, mě osobně se asi líbí víc :) Je ale na stejnej princip jako to první :):Tak si vyberte a jediný co bych chtěla je, abyste mi do komentů napsali jestli si ho kopírujete (ať vím kdo všechno) a jaký :)

OHLÁŠENÁ KONTROLA AFFS!!

18. července 2012 v 7:23 | kate |  Informace pro SB
Ahojky, jak se máte?? Rozhodla jsem se udělat OHLÁŠENOU kontrolu Affs :) Proč ohlášenou?? Protože mi nejde o to, abych zjistila jestli obíháte (to někdy jindy), ale abych zjistila informace, které o vás potřebuji vědět :)

Chceš být i nadále mým AFFS?? Tak vyplň:

1) Přezdívku
2) Blog
3) Do jaké skupiny chcete patřit?? Více ZDE!
4) Vaše nejoblíbenější plemeno psa?
5) O čem máte blog?? (Hlavní zaměření)

Děkuju moc, jinak chci říct že ty skupiny u trojky jsou pouze orientační, vůbec nevadí, když jeden týden oběhnete 5x a druhý 1x a nebo třeba ani jednou, ale další týden to dooběhnete :) Vůbec m to nevadí hlavně u těch, co vím že blog navštěvují aby si přečetli články a nepíšou pokaždý komentáře (např. Vikiska, má kámoška Kiki (s), ...)! Ale i přesto se všichni prosím snažte psát aspoň do těch 2x do týdne koment (ale sami se zařaďte do Normal)!!

Já jsem hrozná!!!

17. července 2012 v 19:45 | kate |  Důležité informace
Ahojky, vím že jsem hrozná že jsem tu nebyla, ale neměla jsem náladu,... doufám že vám to nevadí!!

A jak si užíváte prázky?? Já skvěle!! Zítra se jdu fotit, takže nic moc, ale ujde to :D Jdu se fotit na pas, jelikož pojedem na dovču do Maďarska (nejspíš) a já nemám pas, takže je to trochu problém :( Nesnáším focení!! Určitě tam budu vypadat hrozně :( Tak či tak za dovolenou to stojí :D A kam jedete na dovču vy??

Poslední dobou jsem ujetá na dvou hrách: HOWRSE a THE SIMS SOCIAL na Fb :D Hraje někdo HOWRSE, jestli ano, tak mi pošlete žádost o přátelství a zprávu kdo jste (pokud máte jinou přezdívku), přidávám si teda většinu, ale byla bych radši když budu vědět že jste to vy :) Pokud HOWRSE nehrajete a máte rádi (aspoň trochu koně) nebo se nudíte, tak se určitě zaregistrujte, je to skvělá hra!! Nebojte se mi napsat, když nebudete něco vědět a budete chtít poradit :) Ráda vám pomůžu :) A... málem bych zapomněla... má přezdívka je pkatty !! Tak si mě prosím přidejte a nebo mi napište vaši přezdívku :) Pokud si mě přidáte než skončí loterie, tak vám pošlu s velkou pravděpodobností los :)

Tak to je asi vše!! Zítra asi příjdu, ale nechci nic slibovat a pak vás zase zklamat ♥


Slibované fotky :)

12. července 2012 v 18:39 | kate |  Důležité informace
Tak konečně sem dávám ty slibované fotky z výletu, připomínám, byla jsem v Boskovicích :)

Tak tady jsou:Tak asi zítra... :)

12. července 2012 v 18:31 | kate |  Důležité informace
Ahojky... moc se omlouvám že jsem tu nebyla, teda nebyla jsem tu moc často :( Mrzí mě to, ale nějako mě to sem netáhlo :( Pokusím se tu být, ale neslibuju, že tu budu až tak často :) No.. o výkendu tu asi nebudu, jen nevím, jestli už od zítřka nebo až od soboty, kdyžtak vám pak řeknu kam jedu, ju?? Tak se mějte hezky ♥


Uf... + Puzzle

11. července 2012 v 12:13 | kate |  Důležité informace
AHojky,... jak se máte?? Jsem tak strašně ráda, že už tady žádný nesmyslný články nejsou :) Doufám že je to už všecno :) Takže vám sem přidám takovou hru - PuZzle s pejskem :) Tady ho máte:


Doufám že je to vše!!

10. července 2012 v 20:41 | kate |  Důležité informace
Ahojky... (teď jsem to já - Kate, nebojte :D) nevím proč to dělala, jestli to ještě nevíte, tak to byla sestra mé SB (pardon - AFFs), ale já i brečela, nechtěla jsem ztratit tenhle blog.. jasně, jednou tento bog skončí, ale TEĎ NE!! Nechci ztratit vás!! Doufám že je to opravdu vše a už se mě sem nebude nikdo plést :/ Prosím... řešte si své věci v rodině osobně a né přeze mě :(

PS: jestli to přestalo, tak se asi zítra můžete na něco těšit :)

Dělala jsem si jen srandu ty řeči bylo to pro mé pobavení.

10. července 2012 v 20:28 | Elenka♥-sestra
Já sem si jen dělala srandu prosímtě moc se omlouvám sem sestra Elenky♥ chtěla jsem jen naštvat Elenku né tebe protože mi něco udělala jako ségra ale tady to vytahovat nebudu přísahám na život své matky že už to nikdy neudělám jen sem se chtěla pomstít a chtěla aby si všichni myslely že to dělá Elenka♥ .


PS: Vše bude v původním stavu.


Anonym

Co to má sakra bejt?!!?!

10. července 2012 v 19:43 | kate |  Důležité informace
CO TO JE?! Příjdu na svůj blog a jsou tam nespislný články stylu jdsuzfjkdahfjdhjfsdbfghds!! Co to je?? To si ze mě vážně někdo střílí ne?? Co to má být?? proč zrovna já?! Co z toho ten člověk má?!!?

Kdo to byl?? Přiznejte se, dokud je čas, protože jestli nenapíšete kdo to byl, zítra po tom začnu pátrat a už mám podezření!!Pokud se přiznáte a omluvíte (ANO, omluvíte, málokdy to vyžaduju, ale tohle je moc), tak se nic nestane, ale jestli zjistím kdo to byl a sám se mi neomluví, tak ho nahlásím na blog.cz!!!


PROSÍM!! Kdybyste cokoliv zjistili, tak mi napište... děkuju moc :)
Omluvte mě...

10. července 2012 v 7:56 | kate |  Důležité informace
Ahojky... moc se omlouvám, že jsem tu moc nebyla, ale pomáhala jsem jedné mé kamarádce se založením blogu.. zatím se teprve rozjíždí, ale myslím že už většinu zvládne sama, takže tu budu zase víc.. jen o víkendu asi někam pojedeme, ale to vám kdyžtak napíšu :) Snad mě omluvíte, že jsem tu dlouho nebyla :) Ten výcvik štěněte vám sem dám až příští týden, neva?? Teď musím dodělat to menu a pak mě něco ještě napadlo :)


Ozdobná písmenka

7. července 2012 v 8:52 | kate |  Jiné
Dobré ráno, omlouvám se, že jsem tu včera nebyla... nestíhala jsem :) Našla jsem psí abecedu, z které můžete napsat nápis, tak tady je:
KOPÍRUJTE JEN SE ZDROJEM!!

Těšte se!!!

5. července 2012 v 9:14 | kate |  Důležité informace
TAkže... to je asi zatím vše, ale už vím co budu přidávat, bude se to hodit hlavně těm co si budou nebo si nedávno koupili štěně :) Budou tu rady o tom, jak se o ně starat, jak je krmit, jak je naučit povely,... Doufám že se vám to bude líbit, a teď už pádím, možná že tu budu večer, ale nevím... odpoledne nejspíš půjdu ke kamarádce :) Tak se tu mějte....♥


Bláznivé psí zákony... pozor na ně :D

5. července 2012 v 8:57 | kate |  Zajímavosti
Jestli jste se rozhodli cestovat se psem do zahraničí, tak POZOR na nějaké zákony, mohou být až překvapivě bláznivé, některé vás určitě pobaví, doporučuji přečíst, tady jich pár máte:

Anchorange, Aljaška
Nikdo nesmí přivazovat psa na střechu auta

Kalifornie
V některých oblastech Kalifornie je zakázáno, aby se zvířata pářila v menší vzdálenosti než 457 m od hostinců, škol a svatostánků.

Belvedere, Kalifornie
Žádný pes se nesmí objevit na veřejném místě bez svého pána na vodítku.

Ventura County, Kalifornie
Kočky a psi se nesmějí pářit bez povolení.

Hartford, Connecticut
Vzdělávání psů je nezákonné

Více v celém článku :)

Cestování se psem!

5. července 2012 v 8:53 | kate |  Zajímavosti
Jelikož jsou prázdniny a mnoho lidí chce jet na dovolenou... ale co s pejskem?? Vzít ho s sebou?? Co všecno potřebuju vědět:

Jak se připravit na delší cestu ?

Dlouhé cestování může být pro psa velmi náročné. Záleží ovšem na jeho povaze, na dopravním prostředku, na délce cesty i na počasí. Vždy je třeba se na delší cestu připravit. Pejska před cestou vyvenčete, zkontrolujte, zda máte dostatek pitné vody a misku, ze které ji budete svému miláčkovi během přestávek nabízet. Před jízdou není vhodné psa krmit. Pokud však jedete mimo domov na delší dobu, je vhodné vzít s sebou stravu na kterou je pes zvyklý, aby nedošlo při náhlé změně k zažívacích potížím. V průběhu jízdy se zastavte každé 2 - 3 hodiny, aby se pes mohl proběhnout, vykonat potřebu, uklidnit a napít se.
Pes by neměl cestovat na přední sedačce. Vyhraďte pejskovi místo buď na zadní sedačce, nebo nejlépe v zadním prostoru odděleném mříží, která mu zabrání přeskočit do prostoru cestujících, eventuálně ve fixované přepravce s neklouzavým dnem. Toto je nejbezpečnější způsob přepravy, který navíc v případě prudkého zabrždění nebo nehody zabrání vymrštění psa do prostoru.
Někteří psi jsou při cestování autem neklidní, štěkají, poskakují nebo neustále mění místo, což je nebezpečné pro zvíře i pro cestující. Řešení takového chování je problematické, ale ne nemožné. Poraďte se u svého veterináře, dle konkrétní situace. Rád Vám jistě poradí, jaké léky podat Vašemu miláčkovi, pokud trpí při jízdě nevolností.
Za horkého počasí je nutné zabezpečte dobré odvětrávání auta. Pes by se při jízdě neměl vyklánět z okna. Při teplém počasí nenechávejte psa samotného v zavřeném autě. V horkém létě může dosáhnout teplota uvnitř auta až 65 °C během pouhých 15 minut.V takovém prostředí se zvíře snadno přehřeje, což může vést i k jeho smrti.
Z mnoha důvodů tedy zvažte, zda Váš miláček nevydrží raději u příbuzných na zahradě nebo v psím hotelu Psí hotely jsou v současnosti velmi rozšířené a často za přiměřenou cenu poskytnou kvalitní péči, včetně kvalitního krmiva a procházek. Je však vhodné si nejprve prohlédnou podmínky v jakých bude pes ubytován. Hotel vyžaduje potvrzení o zdravotním stavu zvířete, zaměstnanci by měli znát stravovací návyky psa, případně léky a zdravotní problémy. Ulehčete svému kamarádovi pobyt a vybavte ho hračkami, vlastní dekou, miskami apod. Je-li pes však tak fixovaný na svého pána, že stres z odloučení je větší, něž riziko z cesty, pak jej vezměte raději s sebou.


Co je třeba vědět před cestou do zahraničí ?

Od 3. července 2004 došlo v souvislostí se vstupem naší republiky do EU ke změnám podmínek při cestování s domácími zvířaty (psi, kočky a fretky). Při každém vycestování si ověřte u SVS ČR, jaké podmínky ke vstupu mají jednotlivé státy, protože i mezi zeměmi EU existují rozdíly v požadavcích.
Při vycestování je nutné, aby zvířata měla tetování nebo byla označena mikročipem. Pokud mikročip zvířete nevyhovuje daným normám ISO, musí majitel v době kontroly poskytnout vlastní čtecí zařízení. Při vycestování musí mít majitel, nebo osoba která za zvíře zodpovídá, u sebe Pas pro malá zvířata, kde musí být zapsáno toto číslo tetování, nebo číslo mikročipu.
Další podmínkou je platná vakcinace proti vzteklině. Zvířata musí být očkována od 3 měsíců věku. Platné je pouze pokud není zvíře očkováno dříve jak před rokem a později než 21 dnů před cestou. Mláďata mladší 3 měsíců mohou cestovat, pokud mají vlastní pas a od narození byla na jednom místě, aniž přišla do styku s divoce žijícími zvířaty, nebo jsou převážena společně s matkou, na které jsou závislá.


Zvláštnosti některých evropských států

Za správnost těchto informací neručíme, neboť legislativní pokyny se neustále mění v souvislosti s momentální situací ve světě ( nemoc šílených krav, ptačí chřipka apod.) Je tedy na majitelích, aby si před cestou informace ověřili na příslušných úřadech.


Velká Británie, Irsko a Švédsko

Uznávají pouze označení mikročipem.
Požadují při vstupu serologické vyšetření protilátek proti vzteklině. To je možné provést nejdříve 30 dní po očkování proti vzteklině pouze ve schválené laboratoři (v ČR SVÚ Praha). Vyšetření stojí cca 1300,-Kč. Platnost tohoto vyšetření je omezena na 3 měsíce.


Velká Británie a Irsko

Tyto země navíc vyžadují ošetření proti echinokokóze potvrzené v pase. Echinokokóza je onemocnění způsobené tasemnicí. Pokud dojde k nakažení člověka, může mít i smrtelný průběh. Ošetření zvířat spočívá v podání odčervovacích tablet 24 - 48 hodin před vstupem do země. Dále je nutné mít v pase potvrzeno i ošetření zvířat proti klíšťatům v době 24 - 48 hodin před vstupem do země. Antiparazitární obojky se neuznávají, je tedy nutné aplikovat buď spray, nebo spot (kapka mezi lopatky). Štěňata a koťata mladší 3 měsíců smí do těchto zemí cestovat pouze po udělení výjimky.


Státy mimo EU

Majitel musí splnit podmínky stanovené konkrétní třetí zemí při cestě tam. Pro návrat zpět na území EU pak podle toho, z které země se vrací. Z některých stačí platná vakcinace, pas a identifikace zvířete. Seznam těchto zemí je uveden na stránkách SVS ČR (např. Chorvatsko, USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland atd.). Při návratu z třetích zemích, které nejsou v tomto seznamu uvedeny, se musí chovatel prokázat serologickým vyšetřením zvířete na vzteklinu. Toto vyšetření musí provedeno alespoň 30 dní po očkování a maximálně 3 měsíce před vycestováním do třetí země.

ZDROJ: http://www.muj-pes.cz/zivot-se-psem/cestovani-se-psem-115.html

PS: sice jsem to celý zkopírovala, ale četla jsem si to a docela tomu rozumím, takže myslím že to nemusím přepisovat do "méně odborné verze" :D Kdybyste něčemu neporozuměli, tak se zeptejte, snad to budu vědět :)

Co vy na to??

5. července 2012 v 8:44 | kate |  Otázky na vás
Přemýšlela jsem, co bych sem přidala a napadlo mě, že bychom mohli uděat takovou hitparádu filmů... co vy na to??

O čem by to bylo?? - Každý týden bych sem přidala asi 5 - 10 filmů o psech a vy byste hlasovali, který z nch má postoupit dál.. po cca 10 kolech bych udělala takový finále... co vy na to?? Nebude to o tom že někdo vyhraje (takže to nebude soutěž),ale o tom abychom zjistili, který film je podle vás nejlepší :)

Tak co vy na to?? Napište mi prosím váš názor... pokud bude převaha souhlasit, tak budete moci nominovat filmy... mnoho jich nominuji i já, protože mám docela dlouhý seznam :D (asi 70 filmů - ale dám sem jen ty známější :D )


Lovečtí psi - Barbet

5. července 2012 v 8:20 | kate |  Plemena psů

Tak jsem se rozhodla přidat vám sem nějaký info o plemenech, začneme Barbetem (budu to opisovat z té knížky co jsem dostala, je to tam docela srozumitelné :) ) Tak tady je:

BARBET

Velikost, stavba těla
Barbet bývá často popisován jako pes s venkovským zjevem. Má silné, mocné a zavalité tělo. Při velikosti nejméně 25 až 55 cm dosahuje hmmotnos od 20 do 30 kg.
Barbet má mírně klenutý hřbet, ocas je svěšený a v oblouku se špičkou zvedá nahoru.

Srst
Srst je delší, huňatá a zvlněná, místy může plstnatět. Vyskytuje se v různých barevných variantách zbarvení: černém, šedém, kaštanově hnědém, plavém, špinavě bílém nebo hnědobílém.

Povaha a temperament
Barbetům se připisují mnohé příjemné povahové vlastnosti. Je veselý, inteligentní, přítulný, poslušný a věrný.

Vhodné prostředí
Kdo hedá milého rodinného psa, ten se v případě barbeta určitě rozhodl správně. Barbet si výborně rozumí s dětmi. Aby se cítil dobře, potřebuje hodně pohybu.