Říjen 2011

Odměny od Niken♥

31. října 2011 v 20:15 | katuš |  Moje ocenění
poslední článek a půjdu!! Znovu děkuji za odměny!! tentokrát moje pochvalu a díky dostává Niken♥!! Moooooooc děkuji za odměny, jsou nádherné!! Abych řekla pravdu, ani jsem neetušila, že soutěžím na nějaké párty!! Byl tam úkol a tak jsem ho splnila!! To neznamená že ti nejsem vděčná! Jsem ti vděčná o to víc!! Mooooooooc děkuji! Povedli se!
Ještě jednou děkuji a děkuji i ostatním, co mi udělali nějakou odměnu!! Jsem za to ráda! Opravdu! Ještě jednou děkuji VŠEM CO MI NĚKDY VYROBILI NĚJAKOU CENU!!

Diplom od s-h-a-t-t-u-c-k-i-t

31. října 2011 v 20:07 | katuš |  Moje ocenění
Zúčastnila jsem se soutěže o nejlepší blog října a vyhrála jsem 2. místo!! Pokud zrovna vy patříte mezi ty co pro mne hlasovali, Moooooooooooooooooooooc děkuji!!! Opravdu si toho vážím!! Moooooooooooooocinky moooooooooooooooooc děkuji!! A ještě jsem dostala tento krásňoučký diplom!! Díky!


Ještě jednou děkuji!!

Dalmatin - obrázky

31. října 2011 v 19:53 | katuš |  Obrázky
Jak už jsem řekla! Dalmatina si nelze splést!!

Je to nádherný pejsek!!

Dalmatin

31. října 2011 v 19:43 | katuš |  Plemena psů
Přidám ještě něco o plemenech a půjdu už asi spát :D Ne, jenom se koukat na TV!!

Jako dnešní plemeno jsem si vybrala Dalmatina!! Jak by si někdo mohl splést dalmatina!! jeho tečky jsou tak výrazné!!

Dalmatin je psí plemeno uznané v FCI ve skupině 6, pod číslem 153.

Původ
Dalmatin patří mezi nejstarší známá plemena, existující několik tisíc let - na nástěnných malbách hrobek egyptských faraonů se objevují vzhledově stejní psi, avšak s postavou chrta; je možné, že už tito psi se podíleli na vzniku plemene dalmatin. Církevní kroniky ze 14. století a z roku 1719 naznačují s velkou mírou pravděpodobnosti, že dalmatin pochází z východního středomoří, pravděpodobně z Dalmácie (Chorvatsko), odkud se rozšířil po Evropě vodní cestou - britští námořníci si ho tak oblíbili, že si ho přivezli do Spojeného království. Tam se tito psi hned stali oblíbeným plemenem šlechty. První obrazy, představující tyto psy, jsou z dílny italských malířů 16. století, do roku 1710 lze datovat fresku s vyobrazením dalmatina v klášteře Zaostrog (Dalmácie). V díle jistého Thomase Bewicka, které bylo vydáno v roce 1792, se nalézá popis a kresba dalmatina; Bewick tohoto psa nazývá "dalmatin" anebo "kočárový pes". První standard dalmatina zveřejnil v roce 1882 Angličan Vero Shaw, oficiálně byl tento standard vydán v roce 1890.

Vzhled
Dalmatin je středně velké až velké plemeno. Výjimečné je zbarvením srsti - je bílý s hnědými nebo černými skvrnami. Chlupy jsou krátké a tvrdé, srst hustá a lesklá. Štěňata se rodí bez skvrn, ty se ovšem na těle objevují až desátý nebo čtrnáctý den od narození. Psi s černými skvrnami mají tmavohnědé oči a psi s hnědými skvrnami mají oči jantarově zbarvené. Modré zbarvení duhovky je důvodem k vyřazení z chovu - často geneticky přenáší hluchotu.

Povaha
Dalmatín je pes přátelské a dobromyslné povahy. Díky svému temperamentu je vhodný pro aktivní lidi a svým přátelským vztahem k dětem také jako rodinný pes. Má údajně pověst hloupého psa, ovšem neprávem, opak je pravdou, dalmatin je velmi inteligentní a učenlivé plemeno. Vyznačuje se občasnou tvrdohlavostí.

ZDROJ: http://cs.wikipedia.org/wiki/Dalmatin
Vodní animace od T-e-r-d-a

31. října 2011 v 19:23 | katuš |  Moje ocenění
Nechala jsem si udělat vodní animaci! Děkuji moooooooc povedla se!! Je nádherná!! Díky, díky, díky!!! To srdíčko je boží, jak v něm je ten pejsek!! Ještě jednou moooc děkuji!!


Diplom od T-e-r-d-a

31. října 2011 v 19:20 | katuš |  Moje ocenění
Moc děkuji za diplom!! je krásný! Díky!

Happy Halloween!!

31. října 2011 v 19:17 | katuš |  Důležité informaceDnes je Halloween!! Je to sice americký svátek, ale někdo ho slaví i v česku!! Přeji vám, abyste si ho užili jak se patří a pokud ho neslavíte, tak nevadí i vy si dnešek užijte!! Nezapomeňte, že od pátku zde bude Halloweenká párty a bude trvat až do neděle odpoledne!!! Doufám, že příjdete!! Trochu vám přiblížím co zde vlastně bude!

V pátek: Nějaké MINI soutěže (např. bleskovka, poznávačka, vybírání...) Prostě to začne!!

V sobotu: Tento den si zde budete moci užít velkou legraci, protože tu budou přednastavené články po každé celé hodině!! (např. v 16:00, v 17:00) Bude to tu již od rána a ve 20:00 vás čeká překvapení!!

V neděli: V tento den budete mít poslední šanci zasoutěžit si, ale už žádné nové soutěže tu nebudou! Poté se dozvíte vyhodnocení!!

Již předem děkuji za účast a doufám že se zastavíte!!

Tady máte oficiální pozvánku!! Je nic moc, já vím, ale i přesto bych vám byla opravdu moooooooc vděčná, kdybyste si ji dali na blog!! Opravdu moc děkuji, rádá vám to nějakým způsobem oplatím!! Ještě jednou mooooooooc děkuji všem co o víkendu zavítáte na můj blog a hlavně těm, co si dají pozvánku na svůj blog!!


Halloween párty

30. října 2011 v 6:49 | katuš |  Mé reklamy!!
Ahojky mám pro vás 2 zprávy!!

1.) Byla jsem na blogu, který se mi opravdu zalíbíl a dokonce jsem si tam objednala grafiku a zjistila jsem že pořádá halloweenskou párty!! Moooc vás prosím, abyste přišli!! Díky!


2.) Rozhodla jsem se, že podobnou párty uspořádám i já příští víkend!! Proč až tak dlouho?? Protože ve všední dny sem málo kdo chodí (o víkendu taky ale co :D) a tenhle víkend už to nestihnu!! Takže vás všechny moooooooooooooc prosím, abyste přišli!! Díky

Ps: později dodám pozvánku!!

Aljašský malamut - obrázky

29. října 2011 v 8:50 | katuš |  Obrázky
Toto plemeno je také opravdu nádherné!!! Doma ho tak na půl máme!! Máme toiž křížence!! Zpět k malamutovi! Je opravdu nádherný!!!
No není rozkošný???? :)

Aljašský malamut

29. října 2011 v 8:43 | katuš |  Plemena psů
Další plemeno!!Tentokrát Aljašský malamut!!

Aljašský malamut (též malamut či vlčí pes) je velký severský pes, který byl vyšlechtěn Eskymáky jakožto tažný pes, určený ke skupinovému tažení těžkých saní na velké vzdálenosti v extrémních polárních podmínkách. Jako plemeno byl uznán až ve 20. století, např. v USA v roce 1935.

Jeho jméno je odvozeno od Mahlamiutů (resp. Mahlamutů) - příslušníků eskymáckého kmene sídlícho v zátoce Kotzebue na SZ Aljašky. Uvažuje se o jeho spřízněnosti s dalšími severskými plemeny, jako jsou sibiřský husky, samojed, grónský pes či labradorský husky, případně aljašský husky. Plemeno je ceněno pro obrovskou sílu a vytrvalost, poslušnost, inteligenci a lovecké schopnosti. Je náročné na prostor a výcvik, vyžaduje časté a dlouhé procházky a intenzívní cvičení. Jde o sociálního psa, který se dobře snáší s jinými psy (pokud s nimi vyrůstal či dostal zavčas příležitost si na ně zvyknout) i příslušníky rodiny.

Historie

Malamuti si získali velkou slávu společně s dalšími saňovými psy při výzkumu Arktidy a Antarktidy. Největší prestiž však jim a blízce příbuzným huskyům přinesl závod se smrtí známý jako Velký běh do Nome, který se odehrál v roce 1925. V městečku Nome na Aljašce tehdy uprostřed mimořádně kruté zimy vypukla epidemie záškrtu, která hrozila pokosit tisíce lidí, převážně dětí. K jejímu potlačení bylo zapotřebí sérum, které však ve městě nebylo k dispozici v dostatečném množství. Nejbližší dostatečné zásoby séra byly v Anchorage, odkud je mohla železnice dopravit nejblíž do Nenany. Jakožto jediné schůdné řešení byla shledána štafeta psích spřežení (převážně malamutů a huskyů), která by sérum do None z Nenany dopravila. Vzdálenost 1085 km urazila štafeta za neuvěřitelně špatného počasí (teplota po většinu cesty v rozmezí −40 až −52 °C, vál extrémně silný blizard) za necelého 5 a půl dne (Wild Bill Shanon vyrazil z Nenana 27. ledna přibližně ve 21:00, Gunnar Kaasen dovezl sérum do města 2. února v cca 5:30 ráno). Na připomínku této události a jednoho z organizátorů a jezdců štafety Leonharda Seppaly se každoročně koná Iditarod, prestižní maraton tažných psů po 1600 km dlouhé trase Anchorage-Nome.
Slavní malamutové
Balto, vůdčí pes posledního spřežení ve Velkém běhu do Nome (někdy je uváděn jako aljašský husky)

ZDROJ: http://cs.wikipedia.org/wiki/Alja%C5%A1sk%C3%BD_malamutNovofundlandský pes - obrázky

29. října 2011 v 8:41 | katuš |  Obrázky
Tak tady máte fotky Novofundlandskýho psa.


Jaký je váš názor?? Mě se strašně mooooooooooc líbí!!! Je tak roztomilý! Taková baculka!!Smějící se


Novofundlandský pes

29. října 2011 v 8:36 | katuš |  Plemena psů
Rozhodla jsem se sem přidat další plemeno, tentokrát to vyhrál Novofundlandský pes


Novofundlandský pes je velmi přátelské a hodné plemeno, které miluje děti. Je to oblíbený společník, ve Francii se používá i jako záchranář tonoucích. je to velmi příjemné plemeno, co by se mu ale dalo vytknout je instinkt zachraňovat z vody každého, ať už se topí či ne a nadměrné slintání.

Historie
Jeho přímý předek je nejspíše vyhynulé plemeno St. Johns'. Novofundlanďan je největší vodomilné plemeno. Vznikl křížením severoameričtí psů a iberských psů s evropskými plemeny (křížení s evropskými proběhlo již ve Velké Británii).Používal se k tahání člunů a vytahování rybářských sítí.

Popis těla
Hlava je huňatá, široká a mohutná. Oči jsou malé a tmavé, většinou hnědé. Čenich je malý a hranatý. Ocas je středně dlouhý a bohatě osrstěný. Velké tlapy mají kulatý tvar a mají polvací blánu mezi prsty. Novofundlanďan má velmi dlouhé pesíky. Srst je hladká a hustá.

Potřeby psa
Novofundlandský pes se moc nehodí do města. Má dlouhou teplou srst o kterou je nutné pravidelně pečovat, snáší však díky ní nízké teploty a může být trvale umístěn ve venkovním prostředí. Je velmi snadno cvičitelný a oddaný.


Zachvilku zde máte i obrázky!!


povolání do virtuaálního světa

29. října 2011 v 6:50 | katuš |  Oznámení
Už se nám to blíží!! Co??
No, 1.) škola :(
2.) Virtuální svět pro pejsky :)

A k tomu světu si něco povíme!!! Tentokrát to budou POVOLÁNÍ!! Napíši vámm sem ale jenom čím se budete moci stát :)

Policista
Bankéř
Prodavač
Grafik
Novinář
Veterinář
Pečovatel
Psí sociální pracovník
Salonář

Co jaké povolání obnáší si budete moci přečíst později!!!

Chybí vám tady nějaké povolání, které byste tam chtěli??? Nevadí, napište ho do komentů + co by mělo povolání obnášet... a já ho tam přidám!!!


Bleskovka 6

27. října 2011 v 7:14 | katuš |  Bleskovky
Máme tu již 6. bleskovku!!!

1.) Ahoj
2.) Jak se máš??
3.) Těšíš se na zimu??
4.) Jak se ti daří ve škole???
5.) Co bych na blog měla přidat???
6.) Máš nějaký nápad na soutěž??
7.) zaregistruješ se ve virtuálním světě pro pejsky???
8.) Co na diplom??
9.) Co na rozvrh???
10.) Tak zatím papa!!!

Odměny za bleskovku 5

27. října 2011 v 7:11 | katuš |  Pro vás

Tak tady máte odměny za bleskovku, kterou tímto uzavírám!!!

Doufám že se vám líbí!!!! A dejte si moooc prosím na blog!!!


Odkazy na hry!

27. října 2011 v 6:29 | katuš |  Jiné soutěže
Máme tu prázdniny a já se strašně nudím ať dělám co dělám!!!! A proto vám sem dám odkazy na hry (nejčastěji s pejskama)!! A ještě sem možná dám odměny za bleskovku a napíšu novou!!!! Možná i poznávačku!!! Ještě uvidíme!!!

Pokud to stihnu tak vám sem zveřejním něco k virtuálnímu světu!!! Ale jenom něco vedlejšího, co tam třeba najdete nebo tak něco :) Registraci tady ještě nedajdete. :D A k tomu virtuálnímu světu, nevím, jestli to bude na tomhle blogu, ale asi ne!! Pletlo by se mi to dohromady!!! Tak či tak se ho pokusím udělat tak do konce listopadu(nejpozději)!

A teď ty odkazy na hry:

Fotky

26. října 2011 v 9:20 | katuš |  Tipy
Ahojky, řekla jsem si že už jsem vyfotila docela dost fotek z domacích mazlíčků, takže tady máte ty nejpovedenější!!!

Jinak je to opravdu skvělý dodatek!!! Všem ho doporučuji!!!

Typičtí psi!!! Oboum se zdá o jídle!! :D

Malí bíglík v náručí velké ženy!!!!

Štěňátko si hraje s maminkou!!!!!

Seznamování s tulákem!!

Malé štěně s velkou maminkou hned po porodu!!! (jinak štěně je kříženec německého ovčáka a malamutem)

A teď něco pro koňáky!!!

Jízda na koni!!

Kůň leží!!!

Další fotky!!!

Kdyby jste zde hledali psa, tak je v těch odpadcích!!!

Kůň skáče.....

Vodička......

Hrdinská pozice!!!

to je moje štěně bíglíka!!!

POZDĚJI SEM PŘIDÁM VÍCE FOTEK!!!

Doufám že se líbí, nejsem moc dobrá fotografka, no.....!!!

A prosím vás nemáte nějaký nápad na komix??? A chtěli byste ten komix vůbec??? Abych se s ním nedělala pro nic za nic!!! Díky za názory a nápady!!!

Prázdniny!!!

26. října 2011 v 7:57 | katuš |  Důležité informace
Ahojky všichni!!!
Taky máte prázdniny?? Já ano! Je to úžasné!! Konečně mám volno!!!! Je to úžasné!!! A co vy??? Máte teda prázdniny?? Pokud ano, užíváte si je?? Doufám že ano!!! Od zítřka tady asi bude prázdninová zábava!!! Ale nevím to jistě!!! Nejspíš tady budou nové soutěže, poté odkazy na nějaké hry a ........ nechte se překvapit!!!! Dnes zde asi nebudu, uvidíme!!!
Zatím papa a užijte si prázdniny!!!!

Pro dnešek je to vše!!!

23. října 2011 v 17:53 | katuš |  Důležité informace
Tak.... už mám všechno hotové!!! Tedy, jenom to co jsem měla v plánu stihnout!! Myslím to v ohledu blogu!!! Teď si jdu připravit věcido školy a udělat úkoly!!! No nic, a co vy?? Už všechno umíte???

Jinak strašně mooooooooc se těším zítra na odpoledne a ještě víc na středu!!! Proč?? Protože mám nový datadisk ke hře the SIMS 3!!! A to Domácí mazlíčci!!! Opravdu moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc se těším až si zahraji život s pejskem!! :D Nebo s číčou!!! Také se strašně mooooooooooooooc těším na koně!! Také na jeleny, činčili, hady......

Pokud budete chtít, mohla bych udělat nějaké fotky!! Nebo třeba udělat komix!!! Uvidíme, jak budu stíhat!! Ale pokud uvidím, že byste chtěli nějaký ten komix a nebo fotky a nebo dokonce video, tak bych se pokusila udělat si více času!!!

Ani nevíte jakou mám radost!!! Jsem tak nadšená!!!! je to tak skvělý!!! Je to tak žůžo bůžo!!!! je to prostě úžasnééééééééé!!!! Doufám že mě ten dodatek nezklame!!! Mysím ale že ne!!! Viděla jsem totiž mnoho fotek, videí.... a všechno mi připadalo perfektní!!!!

Tady máte pár videí!!
Poznávačka 5

23. října 2011 v 17:28 | katuš |  Poznávačky
Další poznávačka!!

1.)


2.)

3.)


4.)

5.)

6.) Co na diplom??

7.) Co na rozvrh??