Září 2011

Rekonstrukce!!

30. září 2011 v 16:49 | katuš |  Oznámení
Tááákže!!! Myslím že podle nadpisu je všem jasný, že chystám rekonstrukci blogu!! Proč?? Kvůli tomu že je to docela nepřehledný! Poupravím menu, udělám rozcestníky, přidám nové rubriky.... No.... nechte se překvapit!!! Víte jak jsem se vám zmiňovala o tom virtuálním světě pro pejsky? Tak jsem přemýšlela, že bych ho udělala na tomto blogu!! co vy na to? Nebo myslíte že by bylo lepší založit nový?? Napište mi svůj názor!! Díky! Mooooooooooc děkuji!!! Jinak se moc omlouvám že jsem zde nebyla a zachvíli jdu pryč! Promiňte!Usmívající se


LIVE CHAT!!

28. září 2011 v 12:34 | katuš |  LIVE chat
Takže, LIVE chat! Nevím co říct! Prostě do komentů pište otázky na mě, blog a nebo si klidně se mnou jen tak povídejte!!! Tak můžete začít a ktomu psaní si poslechněte písničku! (to víte, přišla jsem na to jak se přidávají videa a tak je sem přidávám ve velkým)
tentokrát je to od Allstars Weekend - Not your Birthday!!


Bernardýn

28. září 2011 v 12:20 | katuš |  Plemena psů
Bernardýn (podle kláštera sv. Bernarda) je plemeno psa, které je spjato se zachraňováním lidí z lavin. To je však sporné. Jisté je to, že Hospic sv. Bernarda svého času choval tyto psy již od roku 1660, používal je však pro tah. Bernardýn je velké plemeno, které se rozhodně nehodí do města, průměrně se dožívá 11 let.

Historie plemene

Plemeno vzniklo již ve starověku pro účely tahu. Nejspíše na území Švýcarska usadil při průchodu římské armády. Původně byl nejspíš krátkosrstý a agresivní, to vymizelo a poté bylo znovu obnoveno pomocí křížení s novofundlanským psem a německou dogou. První standard plemene je z roku 1880.

Popis těla

Bernardýn by měl být vzhledově impozantní a harmonický, dobře osvalený pes.Mohutná a impozantní hlava s přátelským pohledem,oči jsou středně velké, přiměřeně hluboko vsazené, okraje horních i spodních víček má malý záhyb. Horní pysky jsou silně vyvinuty převislé, dolní okraj tvoří dlouhý oblouk, koutky jsou viditelné. Ušní boltce jsou jemné,trojúhelníkového tvaru se zaoblenou špičkou,zadní okraj boltců lehce odstává a přední přiléhá k lícím. Má velmi hustou srst s bohatou podsadou, jsou dvě variety krátká a dlouhá srst. Ocas je velmi silný, dlouhý a těžký, měl by dosahovat nejméně k hleznům, v klidu visí rovně dolů nebo je lehce stočen nahoru v dolní třetině, při vzrušení je nesen výše. Tlapy jsou široké, uzavřené se silnými vyklenutými prsty, jsou pevné. Bernardýn je většinou velmi dobře osvalen.

Nároky a chování bernardýna
Pes má velmi přátelskou povahu, je vyrovnaný, rozvážný, chytrý a učenlivý. Miluje svou rodinu a uznává svého pána. K dětem je jemný a citlivý. Rozhodně se nehodí k životu ve městě, na vesnici je dobrým hlídačem. Rozhodně není tím lenochem, kterého si každý představuje. Pes, který je v dobré kondici se s Vámi bude honit a jinak dovádět. Je plný energie a síly, kterou využívá jen v krajním případě. Dobře snáší nízké teploty, vzhledem k jeho alpskému původu. Může žít trvale venku, hůře snáší vysoké teploty a proto je nutné, aby měl vždy možnost úkrytu ve stínu např. pod stromem. V období růstu je náročný na kvalitní potravu.

ZDROJ: wikipedia.org

Fotky:Děkuji + na co se můžete těšit

28. září 2011 v 12:04 | katuš |  Důležité informace
moooooooooooooooooooooooooooooooooooocinky moooooooooooc děkuji mému novému SB El' za radu jak přidat videa!! Už jsem na to přišla! Děkuji!! Tak a pro začátek vám přidám 1 video, které se mi líbí není o pejskách, ale o mé oblíbené celebritě!!! Seleně Gomez, vlastně je to videoklip Sel!! Tak si to puste a užíjte si to a přitom si můžete číst na co se tady můžete těšit!!!

(pro info - píseň se jmenuje Falling Down)

Tak a co zde připravím??

1.) Bude tu videiní den - celý den zde budete mít videa, počínaje u písniček, videí o pejskách a poté možná i nějaké odkazy na filmy (ty sem dávat nebudu, ty vám jenom doporučím) !!!

2.) Asi založím rubriku s názvem Co se mi líbí? - budu vám tam doporučovat různé videa, filmy, seriáli, budu vám ukazovat obrázky a budete se mě moct ptát na mé Oblíbené nebo na mé názory na něco!!

3.) Každý týden zde najdete min. jednu píseň, abyste si mohli něco poslechnout!!

Tak, co byste zde ještě chtěli!!

Nové SB!!

28. září 2011 v 11:35 | katuš |  Seznam SB
Takže mám pro vás zprávu! Mám nové SB je z blogu o různých nápadech a já už jsem jeden nápad na výrobek zkusila! No, je docela podařený, i když se skoro rozpadá!! Nápad najdete TADY!


Prosím pomozte!!

28. září 2011 v 7:41 | katuš |  Otázky na vás
Ach jo!! Tak ráda bych přidávala videa, ale nevím jak na to!! Prosím mohli byste mě poradit jak se přidávají videa?? Poté bych tady mohla udělat nějaký zábavný videiní den!!! Nebo tak něco! Ale nemohu, protože to neumím! Děkuji všem za rady!!!


Prosím o hlas

28. září 2011 v 7:37 | katuš |  Mé reklamy!!
Takže, v té soutěži o nejlepší celebritu jsem už vypadla, ale to neznamená že už nebudu soutěžit!! Zapojila jsem se do SONBlog!! Takže bych byla ráda, kdybyste mě podpořili!! Děkuji moc ráda oplatím!!!

Hlasujte TADY, Tady, Tady a nebo TadySmějící se

Všem děkuji za hlasy!!

Odměny za bleskovku od Doboš a Kráturoš

28. září 2011 v 7:32 | katuš |  Moje ocenění
PUZZLE:


Avatar:


Mooooooc děkuji, jsou krásný!!!

Ikonka blogu

28. září 2011 v 7:25 | katuš |  Oznámení
Tak, mooooooooooooooooooooooooooooooooooocinky mooooooooooooooooooooooooooooooooc děkuji Jobce, která pro mě udělala už druhou grafiku! Tentokrát je to animka! Mooooooooooooc děkuji, doufám že nevadí, že ji použiji jako ikonku mého blogu!! Opravdu moc děkuji za tu práci, je opravdu kráááááásná!!! Moooc děkuji!
Takže tady je:


Co, líbí se vám??

Jakou barvu?

25. září 2011 v 8:07 | katuš |  Otázky na vás
Jak víte, je zde nový dess od Kiki!!! Mooc jí děkuji, ale pořád nevím jakou barvu dát na písmo!! Jakou jsi mi to psala? Zelenou, modrou, černou, žlutou - všechny jsem zkoušela a nejlepší je asi bílá, vím nejde to moc přečíst!! MOooc se omlovám!! Nějak to dořeším! A nemáte vy nápad jakou barvu sem mám dát? Kdyžtak pište do komentářů!!! Díky moc!

Dnes?? Nevím...

25. září 2011 v 7:52 | katuš
Tak, dneska zde asi nebudu, promiňte!!! Musím pomáhat roznášet zprávu, že na mém oblíbeném blogu bude párty!! Ano, mohu vám ji doporučit, bude tam mnoho soutěží a také zábavy!!! Moooc vás prosím, přijďte tam!! pokud tam nikdo nepříjde, hrozí i smazaní blogu!! Opravdu mooooooooooc vás o to prosím!!! Na ten blog chodím už skoro rok, vlastně od té doby co o něm vím a teď z něj čerpám inspiraci a energii!!!! Pokud by skončila, tak nevím jak bych to snesla!! Je to opravdu moje inspirace!!! Díky všem co se na její párty zapojí!!

Ještě k párty:
KDY? - 13.listopadu
TÉMA - Blog slaví narozeniny!! Gratuluji!
PÁRTY PŘIPRAVÍ - Kristýna Čížková


Ještě jednou děkuji všem co se zapojí!!


Diplom od Kiki

22. září 2011 v 20:21 | katuš |  Moje ocenění
Takže, jak jste se mohli dočíst v tom minulém článku, nový dess je od mé kamarádky Kikušky!! Od ní jsem také dostala diplom, je opravdu nádherný a ten pejsek je krásňoučkej!!! jen se podívejte sami!! a znovu vás prosím, podívejte se na její krásný blog!!! Opravdu to stojí za to!! Díky!


Ještě jednou děkuji!!

Ani nevím jak ti poděkovat!!!!!!!

22. září 2011 v 20:09 | katuš |  Mé reklamy!!


Ticho

20. září 2011 v 19:46 | katuš |  Objednávky!!
Tak, rozhodla jsem se napsat článek k tématu týdne! Kdo neví co je téma týdne, je to TICHO!!

Co tak napsat?? Možná nic, byla bych ticho!! Ale to by byla škoda, ne?Smějící se No, nevím jak vy, ale já dnes ticho nebudu!!!Usmívající se Chci vám něco napsat a to něco je..... napínávé že..... je to článek na téma týdne...... a to je...... TICHO!!!!

Nevím jak se rozepsat, spisovatelské vlohy nemám - už jste si asi všimli co??

A DOST!!! Už nebudu kroužit kolem horké kaše, už budu vážná! Co si představíte pod pojmem ticho??? Já klid, klid v duši, žádné mluvení, žádné zvuky ani žádný štěkot!!! ŠTĚKOT, to je ono!! O tom bych dnes mohla psát!!!
viz. Celý článek

Prozatím

20. září 2011 v 18:24 | katuš |  Designy
Táákžee, jsem tu, do komentářů už jste mi několikrát psali, že bych měla změnit dess!! Domlouvám se se spolužačkou, jestli by mi ho udělala, ale zatím nevim, jak to půjde!! Dokonce jste mi 1 nebo 2 nabízeli, že byste mi ho udělali, doufám že se by vám to nevadilo, pokud by dess od Kiki nedopadl, napsala bych vám, díky!! Pokud bych jednou napsala jednomu, tak podruhé druhému.... a pak bych si vybrala od koho bych si nechávala dělat!!
Díky za pochopení!

Tento dess mě ale už omrzel a tak jsem se rozhodla, že ho prozatím nastavím sama!! Tentokrát bude do růžova!! Doufám že to s ním vydržíte, dokud mi někdo dess neudělá!!! Díky mooc za všechno!!

viz. Celý článek

SB!! Pozor!

19. září 2011 v 19:55 | katuš |  Informace pro SB
Tak, ještě jeden článek a jdu spát!! Tedy ještě ne, ale budu už vypínat PC!
Teď nastražte uši, spíš oči všechny SBéčka!! Mám pro vás 3 zprávy!!!

1.)
Nevím jak vy, ale já bych chtěla mít menu trošku barevnější, zajímavější..... Co to tady plácám??
Zkráceně a jednoduše:
Potřebovala bych od vás vaší ikonku! Je jedno jestli to bude jednoduchý obrázek, nebo animace, je mi to jedno!! Záleží opravdu jen na vás, jestli už máte nějakou ikonku, stačí ta!! Pokud ji ještě nemáte, nedělějte ji extra velkou, ale také né malou!! Tak akorát! Já ikonku zatím nemám, ale později si ji udělám, takže pokud ji potřebujete, do konce týdne ji zveřejním!! Může na ní být cokoliv, co váš blog charakterizuje!!!
Své ikonky mi posílejte na můj obvyklý e-mail: pouzeopejskach.blog@centrum.cz a nebo, pokud ji máte zveřejněnou na blogu, stačí mi napsat kde!!

Pokud mi někdo ikonku nepošle do 30. 9.2011 udělám mu ikonku já, dokud mi ji nepošle!!!!!!!!


Také je možnost že se vám ikonka dělat nechce nebo nestíháte, nevadí, stačí napsat a já vám ji udělám! pokud tato možnost nastala napište do komentářů:
Blog:
Co na ikonku:
Chcete tam něco napsat? Co:
Nějaké zvláštní přání:

Na co ikonku potřebuji?? - Mohli jste si všimnout že v blogu mám všechny SB vypsané, ale já bych tam místo toho dala ikonky!! Bylo by to takové živější!!

Díky za pochopení a za všechny ikonky!!

2.)
Co byste řekli na soutěž SB? Už v časopise jste se mohli dočíst, že bych ráda uspořádala soutěž SB, ale potřebovala bych vědět, jestli by vás bavila a jestli byste se vůbec někdo zapojil!!!

O čem by soutěž byla?? - No, asi bych vám dávala úkoly SB a vy byste je plnily, kdo by to zvládl nejlépe, vyhlál by!!!

Tak co, zapojili byste se??

3.)
Kontrola SB dopadla tak, jak jsem doufala, všichni jste se zapsali!!! díky vám všem!

Takže ještě jednou seznam mých SB:
Přihlašovat se můžete TADY!
Díky za přečtení, poslání ikonek a také za odpovědi na otázky!!!Oměny za bleskovky!

19. září 2011 v 17:31 | katuš |  Bleskovky

Tak, konečně jsem udělala diplomy za bleskovku (v názvu mám množné číslo. protože později sem přidám i ostatní!!!)!

Tak tady jsou odměny za TUTO bleskovku:

Pro první 2 záložka + diplom:

Pro Dájuše:
Pro k-k-a-a-r-r-n-n-e-e-o-o-l-l-l:


Pro dalších 5 už bohužel jenom diplom!! Příště to třeba stihnete!Usmívající seMrkající

Pro qweser:


Pro Doboše a Kráturoše:


Dofám že se líbí!!


Jestli bych vás mohla poprosit, dejte si ty odměny na blog!! Nenutím vás, ale byla bych ráda!!! MOOC DĚKUJI!!

TAKÉ BYCH MOC CHTĚLA PODĚKOVAT ZA ÚČAST!!

NÁVOD NA SLOŽENÍ ZÁLOŽKY: Záložku vytiskněte, vystřihněte, uprostřed přehněte a slepte!!!
Vtipný odkaz

19. září 2011 v 16:52 | katuš |  Něco pro pobavení
Už dlouho jsem nepřidávala nic do rubriky Něco pro pobavení!! A tak jsem se rozhodla že vám něco doporučím!! Jistě jste si už všimli odkazů v horním volitelném boxu, jsou tam asi 3 odkazy, které vás navedou na různé vtipné ukázky (nebo jak to nazvat)!!

Jeden z nich už jsem vám doporučovala, ale další dva ne!! Začneme u poslední animace, příběhu nebo jak to nazvat! Mně osobně se líbí a na mém žebříčku je druhá, tedy nejvíce mě asi pobaví, to ano, ale i tak je na prvním místě TOTOSmějící se Je to roztomilý!!! Jinak co ale doporučit?


Určitě si to puste!!!!!

Proč v tomto článku doporučuji zrovna toto?? No, má spolužačka mi říkala, že vždy když jde na můj blog tak si to pouští!!! A pořád a pořád a pořád dokola!!!!
Moskevský strážní pes

19. září 2011 v 16:26 | katuš |  Plemena psů
Hmm.. co mohu říct o tomto plemenu?? HMM.. Snad jen to že je to opravdu náádrherný pejsek a mohu se vám přiznat, že když jsem ho vyděla poprvé (na fotce), tak jsem myslela, že je to bernardýn!!! :D :D Tak, nebudu zdržovat, tady máte informace!

PŮVOD:
Moskevský strážní pes je plemenem vyšlechtěným ve školce "Červená hvězda". Vznikl křížením Saint-Bernardského psa s Kavkazskými ovčáky. Klidný a rozvážný charakter získal od Saint-Bernardského psa, zlobu a nedůvěřivost zase od Kavkazského ovčáka. Čistokrevný původ začíná v roce 1970. Standard byl přiznán v roce 1985.
POPIS:
Moskevský strážní pes je plemenem služebních psů.
Je to velký pes, který se svým dnešním zevnějškem přibližuje k Saint-Bernardskému psovi, je však pevnější ve stavbě těla. Je odměřený a svižný. Hlavu má velkou a masivní, s vypouklým čelem, a s mohutnými lícními kostmi. Přechod od čela na mordu ostře vyznačený. Čenich nosu je černý. Uši má visící, hebké, trojúhelníkového tvaru. Krk je silný, s lalokem. Záda má pevná a rovná. Ocas je dlouhý a vysoko posazený.
VÝŠKA:
Moskevský strážní pes má v kohoutku 64 až 69 cm.
VÁHA:
Moskevský strážní pes váží v rozmezí 45 až 68 kg.
SRST:
Moskevský strážní pes má hustou a rovnou srst. Rozlišujeme dlouhosrsté a krátkosrsté psy. Zbarvení je: rezavé různých odstínů s bílými známkami na čumáku, límci, na břiše, na tlapkách a na konečku ocasu, a nebo bílé s rezavými skvrnami.
CHARAKTER:
Moskevský strážní pes je na chovné podmínky jen nenáročný. Velice dobře snáší špatné počasí. Hodí se především na hlídku a k hlídání. Po absolvování speciálního kursu, může pracovat také jako průvodco nevidomých lidí. Velice miluje děti. Je to přátelský a laskavý pes, s velice dobrou duší.
PÉČE:
Moskevský strážní pes potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a přiměřené fyzické zátěže. Jejich srst vyžaduje pravidelné kartáčování.
PLEMENO:
FCI - Neuznané plemeno.
ZDROJ: www.celysvet.cz

FOTKY:


No, posuďte sami, nevypadá jako bernardýn??Smějící se


PS: promiňte za to písmo, později to upravím, nevím co s tím je!!Plačící

PS2: Více fotek přidám asi až zítra!!